Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

Нові послуги в квитанціях тернівчан. Детально розбираємо що таке АБОНПЛАТА за комунальну послугу та ВНЕСКИ за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії

ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ - це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги. Тобто це витрати на обслуговування особового рахунку, формування нарахування за спожиті послуги та ін.

Ці витрати раніше були включені до тарифу на відповідну комунальну послугу, а зараз відокремлені, відповідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII та Постанови КМУ від 21.08.2019 року № 808, та розподілені відповідно на рік на кожен особовий рахунок, тому нарахування плати за абонентське обслуговування проводиться щомісяця рівними частинами.

Розмір абонентської плати по кожному виду комунальної послуги погоджується разом із тарифом Дніпропетровським відділення Антимонопольного комітету України.

ВНЕСКИ за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – це платіж, визначений окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою.

Внески складаються з трьох складових частин – встановлення, обслуговування та заміна вузлів, які розраховуються відповідно Методики затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 05.06.2018 року № 129, та нараховуються один раз у квартал (чотири рази на рік).

Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі із розрахунку на один рік.

До обслуговування вузлів обліку входить огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку.

В Тернівці у 86 будинках міста встановлені засоби комерційного обліку теплової енергії (лічильники) за рахунок місцевого бюджету. Мешканці решти будинків встановили засоби обліку за власний рахунок. Кожен засіб обліку потребує обслуговування. Тобто, мешканці, які самостійно встановили цей засіб обліку, з якоюсь періодичність збирають кошти старшому по будинку та він займається цією роботою. Засоби, які є власністю комунального підприємства, теж потребують обслуговування та єдине джерело відшкодування цих витрат є внески. Та головне, в зв’язку з тим, що внески розраховуються по кожному будинку окремо, в залежності від кількості приміщень, тому вони не можуть бути для усіх будинків однакові. Тобто, чим менше будівля, тим більший внесок. Внески по будинках міста з трьох складових (встановлення, обслуговування та заміна вузлів) враховують тільки обслуговування засобу обліку.

Підсумуємо:

  • Плата за абонентське обслуговуванняце щомісячний платіж для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги (за кожною комунальною послугою окремо).
  • Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку – це щоквартальний платіж, який пов'язаний з відшкодовуванням витрат на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою окремо.