Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

Від засобів контрацепції до підгузників та подушок. Комунальники Тернівки розповіли про небезпечні знахідки в каналізації

Смердючий запах та фонтани з нечистотами. З такою проблемою працівники комунального підприємства Тернівки стикаються декілька разів на день. Причина проста – забита каналізація.

Особливо це стосується мешканців багатоквартирних будинків Тернівки, які звертаються до контакт-центру КП «ТЖКП» із вимогами про усунення аварійних ситуацій, пов’язаних із забиттям каналізації щодня.

«Тернівчани звикли використовувати каналізаційну систему замість сміттєвих контейнерів.

В каналізацію викидають все, що заманеться, — картопляне лушпиння, огірки, використані памперси, засоби жіночої гігієни, вологі серветки та навіть подушки».


- розповідає Віктор Савінов – начальник дільниць ВК та ТМ (водопровід-каналізація та теплові мережі) КП «ТЖКП».

Домашня консервація, дитячі іграшки, засоби контрацепції – це неповний перелік, того, що тернівчани скидають в міську каналізацію, констатують працівники комунального підприємства Тернівки.

«Нам вже можна створювати музей «скарбів», які вивудили з каналізації. Рушники, м'які іграшки, щебінь, а також пакети. Та от справжньою проблемою для каналізаційних труб, є й модні нині миючі засоби для посуду, які разом із кухонним жиром склеюються у «мотузки» по 20 сантиметрів у діаметрі і довжиною більше одного метра. Така пробка намертво закупорює каналізацію. В такому випадку, нажаль, ми змушені звертатися до підрядних організацій».

- розповів директор КП «ТЖКП» Гамлет Мамедов.

Тернівські комунальники б’ють на сполох: за останні три роки підприємство витратило понад 800 тисяч гривень (до прикладу 365 тис. грн у 2019 році, понад 200 тис. у 2018 та майже 250 тисяч гривень у 2017 році) тільки на те, аби прочищати забиту каналізацію. Для цього навіть залучають важку техніку, яку називають «Кріт».

 «Коли створюється закупорення, яке можна прочистити тільки спецтехнікою, наша бригада за заявкою комунального підприємства Тернівки виїжджає з Дніпра. Працює машина з гідродинамічним способом очищення. Це дуже складний процес, який врешті дає можливість відновити функціонування каналізаційної системи. Більшість випадків засмічень – жирові відкладення. Але й трапляються нестандартні випадки. Наприклад на початку травня по вул. Перемоги каналізація була забита подушкою. А через тиждень на тій же вулиці Перемоги в забитому колекторі знайшли спинку від офісного крісла».

- Олександр Первій - керівник компанії з прочищення каналізаційних мереж.

Прочистка каналізації - важка й трудомістка робота. У каналізаційних колодязях на триметровій глибині робітникам КП «ТЖКП» доводиться працювати по дві-три години. За один виїзд прочищаються десятки метрів каналізаційних труб. Люди працюють у гумових костюмах, протигазах і по пояс у воді. За одну таку чистку, робітники вручну піднімають на поверхню до сотні кілограм усякого непотребу.

Та от з кожним роком проблема засмічення каналізації набуває масштабів стихійного лиха. Щомісяця виїзд підрядної організації комунальникам обходиться в понад 30 тисяч гривень, щоб прочистити забиту каналізацію. І це заміть того, аби направити ці гроші на відновлення колекторів та водовідведення.

Шановні тернівчани! Колектив комунального підприємства Тернівки просить вас бути відповідальними та не утилізувати сміття в каналізаційну систему міста.


Будь ласка, поважайте нашу нелегку працю! Адже краще ми направимо наші сили на благоустрій міста, ніж на колекціонування «цікавих» знахідок з каналізації.