Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

Обережно! Фейк від депутата Добродькіна

КП «ТЖКП» офіційно спростовує поширену в соціальних мережах інформацію у вигляді відеозвернення депутата Тернівської міської ради та керівника ПТ "ЕКОНОМ ЛОМБАРД" ДОБРОДЬКІН О.М. І КОМПАНІЯ" Олексія Михайловича Добродькіна.

13 травня 2020 року в соціальних мережах з’явилося відео, в якому Олексій Добродькін звинувачує керівництво комунального підприємства Тернівки в нібито недопущені депутатів Тернівської міськради до перевірки діяльності КП «ТЖКП».

Тож розберемо недостовірну інформацію, яку пан Добродькін розповсюджує, маніпулюючи думкою тернівчан.

Фейк №1. Пан Добродькін стверджує, що комунальне підприємство постійно просить у міста додаткові гроші на погашення своїх боргів.

«Крім мільйонів гривень за комунальні платежі, Тернівка за останні 4 роки виділила 15 мільйонів просто на підтримку комунального господарства». – О.Добродькін.

Так, дійсно за останні 4 роки комунальному підприємству виділено понад 15 мільйонів на підтримку, з яких 9,4 мільйони були направлені на погашення дебіторської заборгованості перед ДМП ВКГ «ДЗД» за отриману питну воду, 3,3 мільйони на погашення кредиторської заборгованості перед енергопостачальними підприємствами, решта на погашення податкових зобов’язань. Чому? Єдиним джерелом функціонування підприємства є господарська діяльність по наданню комунальних послуг. Підприємство постійно веде роботу щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня, але процедура коригування тарифів займає певний час, за який зростає заборгованість. Також зважаючи на те, що жоден з нововведених тарифів на житлово-комунальні послуги не враховує погашення заборгованості за попередні періоди, підприємство не має джерел фінансування для оплати боргів за енергоносії, які утворилися за період коригування тарифів. Тому, КП «ТЖКП» і зверталося за допомогою до міськради. Така практика є і в інших містах. Комунальні підприємства Павлограда й Першотравенська теж отримують підтримку з міських бюджетів.

Щодо «мільйонів гривень за комунальні платежі», про які згадує Олексій Добродькін…

На превеликий жаль, депутат Добродькін, напевно не згадує, що отримувачі послуг (абоненти) КП «ТЖКП», завинили підприємству понад 43 мільйони гривень! І цей борг зростає в геометричній прогресії кожного дня.

Фейк №2. Добродькін каже: «На КП «ТЖКП» відкрито близько 20 кримінальних справ».

СПРОСТУВАННЯ: Станом на 14.05.2020 року КП «ТЖКП» не фігурує в жодному кримінальному провадженні як обвинувачувана сторона. Це може перевірити кожний громадянин України за допомогою відкритого Єдиного державного реєстру судових рішень.

ФАКТ: Станом на 14.05.2020 року, за відкритими даними за 2019-2020 роки, в тому ж реєстрі у вільному для громадян доступі, знаходяться дані про 20 кримінальних та 7 цивільних справ в яких фігурує ПТ "ЕКОНОМ ЛОМБАРД" ДОБРОДЬКІН О.М. І КОМПАНІЯ", керівником та засновником якого є депутат Тернівської міськради Олексій Михайлович Добродькін.

Майже всі судові провадження стосуються «викраденого майна».

Фейк №3. Олексій Добродькін заявляє: я, і інші депутати неодноразово зверталися з проханням відзвітувати про роботу і витрачені гроші громади. Потрібно виносити на сесію міськради проект рішення про створення тимчасової депутатської комісії. Потім його повинні поставити на голосування, і якщо мінімум 12 депутатів проголосують за те така комісія буде створена. У листопаді минулого року ми з групою депутатів таки змогли продавити рішення сесії про створення тимчасової комісії для повної перевірки КП «ТЖКП».

ФАКТ: Наприкінці року, а саме в грудні 2019 року, КП «ТЖКП» звернулося до Державної аудиторської служби України з проханням провести аудит господарської діяльності комунального підприємства. У відповідь ДАСУ повідомила, що КП «ТЖКП» не входить до плану перевірок у 2020 році, в зв’язку з позитивними показниками діяльності, та відсутності зони ризику, згідно постійного моніторингу.

Але, припускаючи можливі маніпуляції окремими особами щодо перевірки підприємства, КП «ТЖКП» за допомогою майданчику державних закупівель Prozorro провело процедуру закупівлі, на предмет проведення аудиту фінансової звітності.

За результатами проведених закупівель в Prozorro, переможцем було визнано аудиторську компанію, яка успішно пройшла перевірку контролю якості аудиторських послуг з боку Аудиторської палати України та понад 20 років працює з найбільшими підприємствами металургійної, коксохімічної, гірничодобувної, машинобудівної промисловості та інших галузей.

Крім того, на виконання рішення Тернівської міської ради, міським головою був направлений лист до Державної аудиторської служби України про проведення аудиту господарської діяльності КП «ТЖКП» за останні 3 роки.

Відтак, заява депутата О. Добродькіна щодо незацікавленості органами місцевого самоврядування в  перевірці підприємства та інших звинуваченнях є безпідставними і мають всі ознаки наклепу.

Ну і головне – це перекручування фактами. Мабуть спічрайтери, які пишуть тексти Олексію Михайловичу маніпулюють фактами. Тобто, депутат Добродькін стверджує:

«ТЖКП подає до суду на Тернівську міськраду, яка дозволив перевірити дане підприємство. А коли ми з об'єктивних причин хотіли провести аудит, і перевірити куди витрачаються наші гроші, то нам забороняють це робити».

Діючи в рамках чинного законодавства, КП «ТЖКП», звернулося до суду, аби отримати юридичну оцінку на правомірність дій створеної комісії, до якої увійшли депутати міськради так званої групи «Взаємодія» на чолі з депутатом Добродькіним.

Так, 20 лютого 2020 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд, за справою №160/116/20 в розумінні Податкового кодексу України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визнав протиправним та скасував рішення від 28.11.2019 № 874-53/VII «Про створення тимчасової контрольної комісії Тернівської міської ради з питань перевірки КП «ТЖКП», прийняте Тернівською міською радою.

Суд визнав, що Тернівська міська рада не є контролюючим органом та не має жодних законних підстав щодо проведення будь-яких перевірок позивача (КП «ТЖКП») членами тимчасової контрольної комісії та порушив принцип законності, так як до виключних повноважень ради відповідно до статті 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» не входить здійснення перевірок комунальних підприємств депутатами.

Посилання на повне рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/87704374

ВИСНОВОК: Некомпетентність в питаннях господарської діяльності, починаючи з нормативно-правової бази та закінчуючи  фактичною щоденною роботою підприємства, окрема група депутатів на чолі Олексієм Добродькіним, створила інформаційне вкидання у вигляді відеозвернення в соціальних мережах, чим розповсюдило плітки, що не відповідають дійсності.

Шановний Олексій Михайлович! Обраний вами спосіб поширювати недостовірну інформацію, призводить до порушення, як депутата міськради, всіх можливих норм етики та принципів порядності. Будь ласка, не маніпулюйте фактами та будьте чесними перед своїми виборцями та собою.

P.S. Повний аудит фінансової звітності КП «ТЖКП» за результатами незалежної перевірки буде опубліковано на офіційному сайті підприємства tgkp.com.ua згідно чинного законодавства до 01.06.2020 року.


Для довідки:

КП «ТЖКП» було створене в 15 вересня 2003 року, як підприємство, що надає комплексні послуги населенню міста Тернівка. Саме створення єдиного комунального підприємства вберегло його від банкрутства та розпродажу за безцінь комерційним структурам, як це сталося в інших містах.

Сьогодні комунальне підприємство Тернівки забезпечує роботою понад 400 працівників.

До сфери обслуговування КП входять послуги з постачання теплової енергії, послуги з поводження з твердими побутовими відходами, з централізованого водопостачання і водовідведення, ритуальні послуги, перевезення пасажирів та інші.

Сьогодні підприємство налічує 18 дільниць та підрозділів. Обслуговує: 43,7 км теплотрас; 60 км трас водопостачання; 69,2 км каналізаційних трас; 75,5 км доріг; 68,9 км ліній електропостачання.