Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

ПОВІДОМЛЕННЯ про намір коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення КП «ТЖКП»

Згідно Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869, у зв’язку з підвищенням тарифів на покупну воду та електроенергію, КП «ТЖКП» виконало коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та на виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» комунальне підприємство «Тернівське житлово-комунальне підприємство» інформує про намір коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і доводить до відома споживачів наступну інформацію.

Діючі тарифи для категорій споживачів «бюджетні установи та організації» та «інші споживачі» затверджені рішенням виконкому від 20.12.2023 року № 289/0/5-23, діючі тарифи для населення затверджені рішенням виконкому від 21.01.2022 року № 12/0/5-22 та діють на рівні тарифів станом на 24.02.2022 року.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку з підвищенням тарифу на покупну воду та цін/тарифів на електроенергію.

З моменту встановлення діючих тарифів відбулося підвищення тарифу на покупну воду з 18,54 грн. до 30,996 грн. за кубічний метр, що складає 67%; вартості електроенергії з 8,404 грн. до 8,977 грн. за кВт., що складає 7%.

Згідно із пунктом 1 Постанови КМУ від 29.04.2022 року № 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану» рекомендовано органам, уповноваженим встановлювати тарифи, протягом воєнного стану в Україні не підвищувати тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення та застосовувати їх до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24.02.2022 року. Таким чином, тарифи для населення не піднімалися з 2022 року, навіть за умови подорожчання палива, електроенергії, матеріалів та інших складових тарифу.

Зважаючи на підвищення вартості покупної води, витрати на яку наразі складають 73% витрат в тарифі, та вартості електроенергії, підприємство змушене було виконати коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Існує лише 2 варіанти для покриття витрат на надання вищезазначених послуг з метою здійснення розрахунків за спожиту покупну воду та забезпечення сталого функціонування підприємства:

  • - приведення тарифів на послуги до економічно обґрунтованого рівня для всіх категорій споживачів;
  • - виділення коштів з державного або місцевого бюджетів для погашення заборгованості за спожиті енергоносії.

Протягом 2022-2023 років КП «ТЖКП» отримувало кошти з місцевого бюджету для погашення заборгованості з різниці в тарифах (збитків), яка утворилась внаслідок застосування тарифів нижче економічно обґрунтованого рівня. Заборгованість з різниці в тарифах за IV квартал 2023 року та І квартал 2024 року досі не відшкодована, таким чином кредиторська заборгованість підприємства збільшилась, що призвело до накладання штрафів.

На даний час можливість фінансування підприємства з місцевого бюджету відсутня, тому встановлення відкоригованих тарифів для усіх категорій споживачів – це критично необхідний крок.

Тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення,

які планується встановити з 01.07.2024 року (грн./м³)

Категорія споживачів

Централізоване водопостачання

Централізоване водовідведення

Населення

60,12

46,92

Бюджетні установи та організації

60,12

46,92

Інші споживачі

60,12

46,92

Проект рішення розміщено на офіційному сайті Тернівської міської ради.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 7 календарних днів з дня оприлюднення проекту, за адресою: вул. Михайла Грушевського, 5-а, м. Тернівка, Дніпропетровська обл. (виконавчий комітет Тернівської міської ради) або вул. Героїв України, 29, м. Тернівка, Дніпропетровська обл., (КП «ТЖКП»).