Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

КП «ТЖКП» висловлює обурення стрімким зростанням тарифів на енергоносії під час проходження опалювального сезону

Електроенергія, водопостачання, вартість вугілля та рівень мінімальної зарплати – все це є основними складовими, так званого «тарифоутворення» комунальних підприємств України, які надають послуги з водопостачання (водовідведення), централізованого опалення й обслуговування житлового фонду та прибудинкових територій.

Так, 1 грудня 2021 року відбулось засідання НКРЕКП (м. Київ), де було схвалено проект Постанови «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року №1141» щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 рік. Таким чином, з січня 2022 року тарифи для абонентів ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» зростуть на 15,4 %, тобто за «дніпровську воду» Синельникове,  Павлоград, Першотравенськ та Тернівка буде сплачувати  більше.

Вугілля, яке видобувається з Західно-Донбаських надр компанією ДТЕК для міської котельні з жовтня  2021 року подорожчало на 11%, та з січня 2022 року буде коштувати  підприємству ще на 20% дорожче.

Аби вода та тепло надходили до осель тернівчан, потрібні надпотужні насоси, які працюють від електроживлення. Вартість останньої, в порівняні з серпнем 2021 року, виросла з 3,90 гривень  до 6,27 гривень, тобто на 60,8 %, і це тільки електрична енергія.

Додаємо до вищезазначеного стрімке зростання протягом року вартості ПММ (паливно-мастильних матеріалів), обладнання, засобів та інших матеріалів. А ще зростання мінімальної заробітної плати, що у будь-якому разі тягне додаткове податкове навантаження на підприємства всіх форм власності.

Виходячи з цього, отримуємо не тільки ріст цін на все – від продуктів харчування та послуг, до тарифів на комунальні послуги.

Тож, у зв’язку з стрімким зростанням цін на енергоносії (вугілля та електрична енергія), а також на зростання тарифу «дніпровської води» з водогону «Дніпро – Західний Донбас», який затвердила НКРЄКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — незалежний державний колегіальний орган, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг), комунальне підприємство «Тернівське житлово-комунальне підприємство», нажаль, буде вимушене відкоригувати тарифи для кінцевих споживачів, згідно постанови КМУ до економічно обґрунтованих.

Така «крайня» міра, через підвищення тарифів та вартості послуг, яке отримує комунальне підприємство Тернівки від постачальників є неприпустимою.

За весь час існування ТЖКП, вартість тарифів ніколи не змінювалась під час проходження опалювального сезону, коли на бюджети родин лягає оплата за теплопостачання. Це вперше, коли комунальні підприємства України зіштовхнулися з такими реаліями сьогодення.

КП «ТЖКП» - підприємство, яке надає різноманітні послуги всім мешканцям міста Тернівка. Життєдіяльність якого напряму залежить від всіх жителів. На даний час складається ситуація, коли стоїть вибір: або підвищити тарифи на комунальні послуги, або знищити підприємство, загнавши його в ще більшу боргову прірву.

Сьогодні, комунальне підприємство Тернівки опинилося заручником ситуації: з одного боку наші жителі, яким ми не бажаємо підвищувати вартість ні одного тарифу, з іншого боку державні та приватні компанії, які підвищують тарифи на воду, електроенергію, вугілля.

КП «ТЖКП» буде вимушене привести до економічно-обґрунтованого тарифи на послуги КП «ТЖКП», у зв’язку з підвищенням тарифів на послуги постачальників енергоносіїв та водопостачання.

В той же час, в КП «ТЖКП» занепокоєні накопиченням боргів серед споживачів послуг.

Поточний борг абонентів перед комунальним підприємством Тернівки за надані послуги складає понад 40 мільйонів гривень! Серед найбільших боржників – фізичні й юридичні особи, про яких ми обов’язково будемо не тільки детально розповідати, але й знайомити персонально з ними.

P.S. Перше знайомство, з тими хто заборгував понад 106 тисяч гривень, та захищається золотими злитками відбудеться найближчим часом.