Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

Обережно ФЕЙК!

19 березня 2020 року рекламно-інформаційний портал «Бегемот» на своєму веб-ресурсі опублікував матеріал під назвою «Государственная служба Украины по вопросам безопасности пищевых продуктов установила, что жители Терновки пьют несусветную гадость».

Так посилаючись нібито на висновки Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області, портал «Бегемот» публікує інформацію про недотримання вимог та звинувачує комунальне підприємство Тернівки в наданні неякісних послуг, що виходячи з тексту статті можуть загрожувати не тільки здоров’ю, а життю Тернівчан.

Не дивлячись на те, що планова перевірка підприємства відбулася пів року потому, з 10 по 23 вересня 2019 року, а за результатами наданих технічних рекомендацій, які не впливають на якість водопостачання, та були виконані спеціалістами КП «ТЖКП», інформація «Бегемотом»  була оприлюднена тільки зараз.

КП «ТЖКП» спростовує викладену «Бегемотом» інформаціє та вважає її недостовірною, однобокою та такою, що несе загрозу в інформаційному полі України.

По перше, ЦРП міста Тернівка – є стратегічним об’єктом, що знаходиться на закритій території з забороненим доступом для сторонніх осіб та огороджена залізобетонним парканом з цілодобовим контролем фахівцями відповідного напрямку. Крім того, ЦРП є центрально-розподільчим пунктом води, тобто розподіляє отриману воду з водогону «Дніпро – Західний Донбас», а не видобуває її.

Вигрібний колодязь, про який в опубліковану матеріалу згадує портал «Бегемот», був побудований більше півстоліття тому, коли ЦРП належало колишньому державному підприємству «Павлоградвігілля». Але навіть його знаходження не суперечить вимогам законодавства, адже запасні резервуари ЦРП знаходяться на відстані та мають щільну поверхневу конструкцію, тобто не знаходяться під землею. Каркас резервуарів виконаний з металоконструкцій, внутрішня частина якого ізолююча з тришаровим захистом з полімерного антибактеріального матеріалу, що відповідає найвищим та сучасним технологічним нормам.

Пробні забори якості води, що транспортується водогоном «Дніпро – Західний Донбас» проводиться щодня, згідно регламенту та санітарних норм, далі отриманий забір відправляється до акредитованої лабораторії. В окремих випадках спеціалісти КП «ТЖКП» забирають проби декілька разів на день.

Посилаючись на рекомендації Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області, щодо надання висновків на використання солі, комунальне підприємство «ТЖКП» наголошує:

Законодавством не передбачено надання висновків, якщо використовується не технічна, а харчова поварена сіль. Саме харчову поварену сіль КП «ТЖКП» використовує при електролітному приготуванні гіпохлориту натрію в процесі дохлорування води. Підприємство має всі необхідні сертифікати на накладні з закупівель.

Постачання води абонентам міста Тернівка проводиться згідно технічного регламенту, який пройшов державну санітарну епідеміологічну експертизу та має позитивні висновки. КП «ТЖКП» має всі договори з підрядною організацією, що акредитована та проходить етапи узгодження.

За фактом перевірки були надані рекомендації з усунення саме технічних недоліків.

Наголошуємо, виявленні недоліки ні в якому разі не стосуються якості води, що постачається абонентам. Підприємство розуміє свою відповідальність перед тернівчанами.

В назві статті, редакція порталу «Бегемот» звинувачує комунальне підприємство Тернівки, в тому що його абоненти «Пьют несуветную гадость», а це є розповсюдженням завідомо не правдивої інформації в ЗМІ, оцінку який дадуть правоохоронні органи.

Журналісти «Бегемоту» не звернулися до КП «ТЖКП» аби отримати достовірну інформацію про хід перевірки на підприємстві, тим самим порушили всі можливі стандарти об’єктивної журналістики.

Крім того викладена на порталі «Бегемот», та розповсюджена в соціальних мережах стаття не має авторства, тому відповідальність за недостовірну інформацію мають понести засновники інформаційно-рекламного порталу «Бегемот», серед яких відомі бізнесмени, один з яких має статус депутата Тернівської міськради.

КП «ТЖКП» звертається до мешканців міста та представників ЗМІ оперувати тільки офіційною інформацією, яка публікується на офіційному сайті підприємства tgkp.com.ua та сторінці в Facebook #kptgkp.

Всі інформаційні запити КП «ТЖКП» приймає через форму зворотнього зв’язку в розділі Прес-центр на сайті tgkp.com.ua