Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

Офіційна позиція КП «ТЖКП» щодо зупинення водогону «Дніпро – Західний Донбас»

11 травня 2021 року о 9:30  державне міжрайонне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства  «Дніпро – Західний Донбас» зупинилося через знеструмлення. Причиною відключення водогону від електроживлення стали мільйоні борги перед енергопостачальною компанією.

Знаючи про можливе відключення від електроенергії, яке призведе до повної зупинки водогону «ДЗД», керівництво ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» не повідомило про це водоканали та комунальні підприємства, які є отримувачами послуг.

Зауважимо, що ні одне з комунальних підприємств з яким заключений договір на поставку дніпровської води з водогону «ДЗД», не отримало напередодні офіційного попередження про обмеження у водопостачанні.

В той же час, за добу до припинення водопостачання та зупинки водогону в мережі Інтернет активно поширювався скріншот (знімок з екрану) сумнівної якості, в якому начебто директор філії «ПРУВОКС ДТЕК Павлоградвугілля» А.В. Єгоров закликає директорів підприємств ДТЕК Павлоградвугілля зробити запас води.

Посилаючись на вищезазначений скріншот про можливе обмеження водопостачання 11 травня 2021 року в підприємстві ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» цю інформацію не підтвердили.

Ще раз звертаємо увагу! КП «ТЖКП» не отримувало офіційної інформації про повну зупинку або обмеження водопостачання з водогону «Дніпро – Західний Донбас», та більш того не має такої інформації від постачальника води ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас».

Для вирішення надзвичайної ситуації, що склалася в водопостачанням в містах Західного Донбасу, цього ж дня відбулося екстрене засідання в місті Дніпро за участю представників міст, керівництва ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» та компанії ДТЕК, на якому розглядалося питання відновлення водопостачання та повного погашенню боргу за надані послуги.

За результатами наради були визначені зобов’язання до боржників – підприємств, організацій та окремих міст, отримувачів послуг з водопостачання від «ДЗД». Адже саме через боржників водопостачальне підприємство не може розрахуватися з ДТЕК за поставлені енергоносії, що призвело до зупинки водогону.

Деякі міста – отримувачі дніпровської води з водогону «Дніпро – Західний Донбас» погодилися на виконання своїх зобов’язань з сплати боргів, але нажаль не всі.

В даній ситуації обурює те, що 30-тисячне місто Тернівка не маючи поточних боргів перед постачальником дніпровської води ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» стає заручником ситуації в період пандемії коронавірусної інфекції SARS-CoV-2, залишилося без водопостачання, що може призвести до катастрофічних наслідків.

Нажаль, відключаючи електроживлення чи водопостачання навряд хто візьме відповідальність за можливі наслідки.

P.S. Дякуємо тернівчанам за розуміння! Наразі КП «ТЖКП» розробляє маршрути доставки води по районах міста, про що буде повідомлено додатково.