Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

Тариф на дніпровську воду з водогону «ДЗД» є найбільшим в області

Директор комунального підприємства Тернівки Гамлет Мамедов звернувся до голови Національної комісії що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерія Тарасюка щодо високої вартості води, яку КП «ТЖКП» закуповує у ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас».

Для надання послуги з водопостачання КП «ТЖКП» закуповує воду у ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас», яке є ліцензіатом НКРЕКП. У складі собівартості послуги на централізоване водопостачання, яку надає КП «ТЖКП», витрати на покупну воду складають 67%, що унеможливлює істотно впливати на собівартість послуги. Тариф на централізоване водопостачання КП «ТЖКП» встановлюється на рівні Тернівського виконавчого комітету після погодження з Антимонопольним комітетом.

«Під час доведення до споживачів інформації про зміну тарифів, від фізичних та юридичних осіб надходить запитання щодо самої високої вартості покупної води у регіоні.

Згідно останньої постанови НКРЕКП від 16.10.2020 року № 2499 вартість води  ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» складає 12,43 грн/м3 без ПДВ, КП Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» - 4,19 грн/м3 без ПДВ, КП «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради – 5,15 грн/м3 без ПДВ. Отже вартість води ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» в декілька разів вища.

Враховуючи викладене, КП «ТЖКП» просить надати роз’яснення щодо високої вартості води у ДМП ВКГ «Дніпро – Західний Донбас» порівняно з аналогічними підприємствами постачальниками води, які розташовані поруч з «ДЗД».

- зазначив директор КП «ТЖКП» Гамлет Мамедов.

    Та от згідно відповіді НКРЕКП на лист керівника комунального підприємства Тернівки, централізоване водопостачання для кожного регіону України залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг і багатьох чинників, а саме: нерівновіддаленність від джерел водопостачання, обсягів виробництва, розгалуженість комунікацій, різний стан (зношеність або модернізація) основних фондів та інших показників, що впливають на фактичний розмір витрат з водопостачання та розміру тарифу на ці послуги.

    Тобто розрахунки які були подані водогоном «ДЗД» для затвердження тарифу на водопостачання НКРЕКП затвердив.