Передати показання

Оплата послуг

Планові роботи

Затишок в оселях
Комфорт та зручність в місті

В Україні ввели абонентську плату за послуги ЖКГ

У травні 2019 року в Україні вступила в силу нова редакція закону про ЖКГ. Вона істотно змінює систему відносин між споживачами і постачальниками комунальних послуг.

У вартість комунальних послуг за індивідуальним договором входить абонентська плата. Це окремий рядок в платіжних документах, що виставляються споживачеві. При цьому абонентська плата не залежить від кількості споживаних комунальних послуг і буде нараховуватися для наступних послуг:

- з постачання теплової енергії та / або послуг;

- з централізованого водопостачання та / або водовідведення;

- з поводження з побутовими відходами.

-

Абонентська плата – це плата за абонентське обслуговування, тобто виведення зі структури тарифу суми за обслуговування споживачів.

«Плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач платить виконавцю комунальної послуги для відшкодування витрат, пов'язаних з укладенням договору, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та справлянням плати за спожиті комунальні послуги», - про це говорить закон.

На жаль, необхідно констатувати, що додаткові послуги споживачу ніхто надавати не буде, дані платежі спрямовані виключно на компенсацію витрат постачальника щодо укладення договору, зняття показань та іншого.

Кабміном розроблено граничний розмір абонентської плати. Так. згідно з Постановою КМУ № 808 від 21.08.2019 року, така плата розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, показників середніх витрат на комунальні послуги та середнього складу однієї сім'ї.

Абонплата визначається за формулою і буде змінюватися разом зі зростанням мінімальної зарплати.

Формула підрахунку межі розміру абонентської плати виглядає так:

Межа абонплати = Прожитковий мінімум х 2,58 х 2 х 0,15 х К, де:

2,58 - середня кількість осіб в сім'ї;

2 - коефіцієнт прибутковості сім'ї для розрахунку плати за абонобслуговування, який становить два прожиткових мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць;

0,15 - середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім'ї;

К - коефіцієнт (для опалення, водопостачання та водовідведення - 0,019, для сміття - 0,009).

Середньозважений річний розмір прожиткового мінімуму на 2020 рік 2 155,58грн. (6 місяців - 2 102грн., 5 місяців - 2 197грн., 1 місяць - 2 270грн.).

Відповідно, абонентська плата на опалення, водопостачання та водовідведення допустима до 31,70 грн., А на вивезення сміття - до 15,02 грн.

Отже, абонентська плата стягується щомісячно (незалежно від того, користувалися ви послугою чи ні) і в фіксованому розмірі.

Сума розраховується виходячи з фактичних витрат КП «ТЖКП» на абонентське обслуговування та на даний момент по місту Тернівка становить:

ОПАЛЕННЯ - 7,73 грн. в місяць з абонента, тобто з квартири;

ВОДОПОСТАЧАННЯ - 6,30 грн. в місяць з абонента, тобто з квартири;

ВОДОВІДВЕДЕННЯ (КАНАЛІЗАЦІЯ)  - 7,65 грн. в місяць з абонента, тобто з квартири;

ВИВЕЗЕННЯ СМІТТЯ  - поки не застосовується.

Тобто, абонентська плата за комунальні послуги в місті Тернівка з опалення, водопостачання та водовідведення в 4 рази менше допустимої. З вивезення сміття планується на рівні 1,25 грн., що в 12 разів менше допустимої.

Сподіваємося на Ваше розуміння і вчасно сплачені рахунки за комунальні послуги.

З повагою, адміністрація КП «ТЖКП».